دوشنبه 28 خرداد 1403

عضویت ورود تالار آرشیو نقشه سایت خانه بذر تبلیغات آگهی تماس با ما

خوش آمدید

به جادوی کلمات ؛ سایت سرگرمی تفریحی خوش آمدید

از خانه بذر | بانک بذرهای کمیاب دیدن فرمائید

(کل 1 توسط 0 نفر)

رکوردشکنی این دفعه با دهه شصتی ها

  • مردم و برخی اقوام به من می گویند این تعداد بچه چرا خواستی، در پاسخ به آنها می گفتم؛ توکل به خدا کردم و «هر کس دندان دهد نان دهد» اما واقعا هم اکنون با مشکل جدی مالی مواجهیم.

 شوهرم بیکار و کارگر ساختمانی است که بیشتر مواقع دست خالی از سر دکه کارگران به خانه بر می گردد و در اداره کردن زندگی مان مانده است.

* برای شستن لباس فرزندانم ماشین لباسشویی نداریم، فاقد جارو برقی هستیم و خانه‌مان کاببینت ندارد که از مسئولان استانی و کشوری انتظار کمک و حمایت داریم البته در صورتی که مسئولان حمایت‌مان کنند تا چهار فرزند دیگر نیز می خواهیم.

* خودروی را در قالب طرح فرزند آوری برنده شدیم که توان خرید آن را نداشتیم، مجبور شدیم امتیازش را بفروشیم و خرج خوردو و خوراک فرزندانمان کنیم.

* با توجه به اینکه دارای دفترچه بیمه روستایی هستیم اما کفاف ‌درمان‌مان را نمی دهد و برای کار درمان خود و فرزندانمان به جهت بالا بودن هزینه ها با مشکل جدی مواجهیم.

همچنین «سجاد یزدان‌پناه»، یک پدر دهه شصتی نیز در ادامه این مصاحبه می‌گوید:

* متولد سال ۱۳۶۲ با شغل کارگر ساختمان امروز با ۹ فرزند با سن‌های ۱۷، ۱۵، ۱۴، ۱۲، ۱۰، ۷، ۶، ۳ سال و ۹ ماه به عنوان یکی از خوشحال‌ترین آدم‌های روی زمینم و هر شب قبل از خوابم خدا را شکر می‌کنم.

* خدا را شکر می‌کنم که همسرم را دارم و فرزندانی سالم و صالح خدا به من عطا کرده است اما واقعا با مشکلاتی هم مواجه هستم که انتظار دارم مسئولان در راستای طرح افزایش جمعیت و فرزندآوری حمایت و کمکم کنند.

* (با بیان اینکه ۷ فرزندم هم اکنون دانش آموز و در حال تحصیل بوده و با استعداد هستند): یک فرزندم در حوزه علمیه در حال تحصیل می باشد و فرزند دیگرم نیز در مدرسه نمونه مشغول به تحصیل است.

 * در یک باب منزل مسکونی ۸۰ متری در منطقه «مادوان» شهر یاسوج  زندگی می کنیم و با مشکلات و فشارهای اقتصادی زیادی مواجهم و زندگی ام به سختی می گذرد و با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می کنم.

* در این شرایط اقتصادی با این تعداد عائله باید از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار باشید اما متاسفانه بیکار هستم و تنها با توکل به خدا زندگی ام می چرخد، خودرو ندارم و برای دو وعده غذای فرزندانم مبلغ ۵۰ هزار تومان نان خرید می کنم.

* (با بیان اینکه در نظر داریم تعداد فرزندانمان را افزایش دهیم اما با مشکل مالی مواجهیم): هم اکنون آبگرم کن، ماشین لباسشویی و یخچال نداریم و برای اینکه فرزندانم را در مهدکودک ثبت‌نام کنم، توان مالی ندارم. با توجه به اینکه خودرو ندارم و تعداد فرزندانم زیاد هستند نمی توانیم به تفریح برویم و تنها در خانه سرگرم و بازی می کنند و حتی اسباب بازی هم ندارند.

* از مسئولان انتظار دارم این وضعیت و شرایط من را درک کنند و تا جایی که امکان دارد این خانواده ۱۱ نفره را حمایت و کمک کنند چراکه تامین صبحانه ۹ فرزند برای یک کارگر و بهتر است بگویم بیکار هزینه بالایی دارد.

بنر خبرساز شاهکار جدید شهرداری تهران

در امتداد این گفتگویی که ایسنا با این خانواده خاص داشته، پیش‌تر شهرداری تهران در یک اقدام جنجالی بنر خبرسازی را در سطح شهر تهران نصب کرده که توجه بسیاری از شهروندان را به خودش جلب کرده است.

کاربران اعتقاد دارند، در حالی که با محدودیت‌های اقتصادی و اجتماعی مانند تورم، آلودگی هوا و... نمی‌توان چشم انداز روشنی را برای آینده ایران متصور بود، انتشار این مدل تبلیغات فقط صرف وقت و هزینه از بیت‌المال است.

این زوج دهه شصتی با 9 فرزند رکوردها را جا به جا کردند!

یکی دو نمونه از واکنش کاربران درباره این بنر را که خبرساز شده بود را بخوانید:

* وحید نوشت: من همبازی می‌خوام.. من و همبازیم مشکلی با مشکلات اقتصادی و مالی و معیشتی جامعمون نداریم!

* مهسا هم کنایه زد: من همبازی میخوام، امید به آینده هم میخوام. من همبازی میخوام. هوا، آب، محیط زیست، گاز، برق، اقتصاد، شغل،آینده‌هم نمیخوام!

  • رضا هم در این خصوص توئیت زده بود که بهترین همبازی برای بچه‌ها پلی استیشن.  من هنوزم با همین همبازی هستم ... :)

مطالب مرتبط

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

چطوری جون دل :)

هر موضوعی که میخواهید رو در این قسمت بنویس مانند : پروفایل , آشپزی و...

تمام حقوق مطالب سایت برای مجله جادوی کلمات محفوظ میباشد