یکشنبه 06 خرداد 1403

عضویت ورود تالار آرشیو نقشه سایت خانه بذر تبلیغات آگهی تماس با ما

خوش آمدید

به جادوی کلمات ؛ سایت سرگرمی تفریحی خوش آمدید

از خانه بذر | بانک بذرهای کمیاب دیدن فرمائید

(کل 1 توسط 0 نفر)

ایسنا/ یک متخصص گوش، حلق و بینی گفت: تاکنون شواهدی مبنی بر انتقال کرونا از طریق گوش گزارش نشده است، اما از نظر تئوری احتمال انتقال ویروس از طریق گوش در بیماران دارای بیماری مزمن گوش میانی وجود دارد.

دکتر شقایق ابراهیم نژاد متخصص گوش، حلق و بینی با اشاره به راه های انتقال شیوع کرونا اظهار کرد: راه اصلی انتقال ویروس کرونا از طریق مخاط بینی و حلق (دهان) است و تاکنون شواهدی مبنی بر انتقال این ویروس از طریق گوش وجود نداشته است.

وی در خصوص انتقال کرونا از طریق تماس دست های آلوده با گوش توضیح داد: تاکنون ابتلا به کرونا از طریق دست زدن به گوش گزارش نشده و گوش به عنوان منشا انتقال بیماری مطرح نشده است.

ابراهیم نژاد در خصوص این که گوش درد نیز یکی از علائم کروناست یا خیر، گفت: گوش درد یک علامت غیراختصاصی است و اگر مجموعه علائم کرونا همراه با گوش درد باشد می تواند شک ما را مبنی بر ابتلای یک فرد به کرونا افزایش دهد، اما دلیلی برای این که بگوییم تنها گوش درد علامت ابتلا به کروناست وجود ندارد.

این متخصص گوش، حلق و بینی افزود: بیماران مبتلا به بیماری مزمن گوش میانی مانند پارگی پرده گوش باید مراقبت بیشتری داشته باشند، زیرا از نظر تئوری احتمال انتقال کرونا از طریق گوش در این افراد وجود دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: مراقبت این افراد با افراد دیگر تفاوت ندارد و فقط باید مانند همیشه از ورود آب به گوش جلوگیری کنند.

مطالب مرتبط

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

چطوری جون دل :)

هر موضوعی که میخواهید رو در این قسمت بنویس مانند : پروفایل , آشپزی و...

تمام حقوق مطالب سایت برای مجله جادوی کلمات محفوظ میباشد