11 راه آرایشی برای زیباتر شدن ,
ثبت نام

جادوی کلمات | مجله هر خانواده ایرانی

خوش آمدید

به جادوی کلمات ؛ سایت سرگرمی تفریحی خوش آمدید

از خانه بذر | بانک بذرهای کمیاب دیدن فرمائید

11 راه آرایشی برای زیباتر شدن

بسیاری از خانم ها راه حل زیباتر شدن خود را عمل جراحی زیبایی می دانند اما باید به معجزه آرایش و هنر آرایش اعتماد کنید تا اثر ان را ببینید. با بالا رفتن سن چین و چروک های روی پوست نمایان می شوند و طبق عادت از همه چیز صورتمان ناله و شکایت می کنیم. از پوست شل و وارفته، خطوط عمیق اطراف بینی و خطوط لبخند و… و آرزوی این را داریم که بتوانیم آن ها را تغییر دهیم.

 

پیشنهاد می کنم قبل از این که سراغ جراحی زیبایی بروید به قدرت شگفت انگیز آرایش فکر کنید. در این جا یک فرآیند ۱۱ مرحله ای قرار داده ام که شاید فکر کنید همان نکات آرایشی همیشگی است اما در واقع این طور نیست.

11 مرحله آرایشی برای زیباتر شدن

گام اول: پوست را آماده سازی کنید
یکی از مشکلات بالا رفتن سن خشکی پوست است. همیشه قبل از استفاده کرم پودر و فونداسیون کمی مرطوب کننده به پوست صورت بزنید. کرم مرطوب کننده باعث می شود خطوط و چین و چروک های پوست کمتر نشان داده شوند. اطراف چشم هم کرم دور چشم بزنید. در قسمت هایی که خشک تر هستند بالم صورت استفاده کنید.

11 مرحله آرایشی برای زیباتر شدن

گام دوم: ابروها را مرتب کنید
یکی از قسمت های صورت که زیاد به چشم می آید ابروها هستند. آرایش ابروها به اندازه آرایش چشم و رنگ رژلب از اهمیت بالایی برخوردار است. هر چه ابروها مرتب و زیباتر باشند آرایش کمتری نیاز خواهید داشت. سه مشکل اساسی در رابطه ابروها وجود دارد.

 

مشکل اول: رشد غیرقابل کنترل ابروهاست. مشکل دوم: بدشکل بودن ابروهاست، ابروهای خیلی کوتاه یا ابروهای خیلی ضخیم و… مشکل سوم: معمولا با بالا رفتن سن ایجاد می شود و همان کم پشت شدن ابروهاست.

 

برای مشکل اول تنها چیزی که نیاز دارید یک آینه و یک موچین است. پس از مرتب کردن ابروها در آرایشگاه راحت تر می توانید به ابروها رسیدگی کنید.برای مشکل دوم باید به آرایشگاه و متخصص مراجعه کرد. اگر ابروهای کم پشت و پراکنده دارید با مداد یا تاتو می توان مشکل را به راحتی حل کرد. شاید استفاده از مداد راحت تر باشد اما من ترجیح می دهم از سایه ابرو برای این کار استفاده کنم.

11 مرحله آرایشی برای زیباتر شدن

گام سوم: صاف کردن پوست
پس از مرطوب کننده وقت این است که سیاهی های زیر چشم و لکه ها و قرمزی های روی پوست را از بین ببریم. این لکه ها روی پوست در هر سنی طبیعی هستند و خیلی راحت می توان آن ها را پوشاند.
برای از بین بردن تیرگی های زیر چشم کانسیلر استفاده کنید.

 

برای لکه های روی پوست هم می توانید کانسیلر استفاده کنید.
در انتها کرم مرطوب کننده رنگی یا کرم پودر به صورت بزنید. بهتر است کانسیلر را قبل از کرم استفاده کنید.

11 مرحله آرایشی برای زیباتر شدن

گام چهارم: به صورت بعد و شکل بدهید
مهم ترین قسمت آرایش شکل دادن به صورت با استفاده از برنزر است. استفاده برنزر روی گونه و پیشانی به صورت حالت تراشیده می دهد. بدین ترتیب به صورت رنگ و رو رفته خود رنگ و روح داده اید. برنز کننده ها را در قسمت هایی که مستقیم در معرض آفتاب هستند (پیشانی، بینی و گونه) استفاده کنید.

11 مرحله آرایشی برای زیباتر شدن

گام پنجم: صورت بی روح را روشن کنید
یکی دیگر از ترفندهای آرایشی روشن کردن پوست صورت با استفاده از مدادهای هایلایتر می باشد. به آینه نگاه کنید و چانه را رو به پایین بگیرید. حالا هایلایتر را بردارید و به قسمت های تیره پوست مثل اطراف بینی و گوشه های دهان بزنید. دور ابروها هم بزنید و با سر انگشت محو کنید.

11 مرحله آرایشی برای زیباتر شدن

گام ششم: آرایش چشم ها
آرایش کامل به معنای آرایش غلیظ نیست. در رابطه با چشم ها باید ابتدا بدانید چه نوع آرایشی می خواهید. اگر آرایش لایت می خواهید سایه بی رنگ و خنثی از پلک تا ابروها بکشید و زیر چشم ها مداد چشم بزنید و با دست آن را کمی محو کنید.

 

اگر آرایش تیره می خواهید روی پلک ها سایه کمی تیره بزنید. روی استخوان ابرو کمی سایه روشن بزنید. البته شاید این کار کمی آرایش را مصنوعی کند. حال کمی عقب تر بروید و نگاهی بیندازید اگر دیدید آرایش بیشتری نیاز هست آن را غلیظ تر کنید. اگر پوستتانه روشن است رنگ آرایش چشم را از قهوه ای تیره تر نکنید. اما اگر پوستتان تیره هست مداد تیره استفاده کنید.

11 مرحله آرایشی برای زیباتر شدن

گام هفتم: معجزه فرمژه
به عقیده آرایشگران فرمژه ضروری ترین لوازم آرایشی است. حتی برای کسانی که به طور طبیعی مژه های زیبایی دارند. درست می گویند چون فرمژه چشم ها را بازتر نشان می دهد. قبل از استفاده فرمژه را به مدت ۳ ثانیه با سشوار گرم کنید. اگر مژه های کوتاه و کم پشت دارید از مژه مصنوعی استفاده کنید.

11 مرحله آرایشی برای زیباتر شدن

گام هشتم: رژگونه
رژگونه در انتها آرایش را تکمیل می کند ولی لزوما همه افراد نباید از رژگونه استفاده کنند. کسانی که چشم های آبی، موهای بلوند و لب های صورتی دارند به اندازه کافی از ترکیب رنگ در صورت برخوردار هستند و دیگر نیازی نیست که با رژگونه به صورت خود رنگ مصنوعی بدهند.

 

اما کسانی که صورت های زرد یا پوست روشن با موهای تیره دارند رژگونه صورتشان را زیباتر می کند. البته گاهی اوقات نیاز به رژگونه هست و گاهی اوقات خیر. این را خودتان با نگاه کردن به آینه می توانید تشخیص دهید. رژگونه را برای خیلی قسمت های صورت می توان استفاده کرد اما رایج ترین آن روی گونه هاست.

11 مرحله آرایشی برای زیباتر شدن

گام نهم: به صورت پودر بزنیم یا خیر؟
با بالا رفتن سن رطوبت پوست هم کمتر می شود و سخت می توان به طور طبیعی رطوبت را به پوست بازگرداند. به عقیده من بهتر است به خاطر این مشکل پودر استفاده نکنید. اما اگر خودتان تمایل دارید پس از اتمام آرایش و قبل از زدن رژ لب استفاده کنید.

11 مرحله آرایشی برای زیباتر شدن

گام دهم: رژلب
خانم مسنی را می شناختم که تنها چیزی که استفاده می کرد یک رژلب قرمز روشن بود. نه کرم، نه ریمل و نه هیچ چیز دیگری. او رنگی را نتخاب کرده بود که کاملا به پوست صورتش می آمد و صورت را بی عیب و نقص نشان می داد. رنگ رژلب قرمز باعث شده بود که موهای خاکستری و چشم های آبی او زیباتر و بیشتر نشان داده شود.

 

البته نمی خواهم این را برای همه تایید کنم اما می خواهم بگویم رنگ رژلب در زیبا و زشت کردن آرایش بسیار مهم است. اگر آرایش چشمتان غلیظ است رژلب را روشن استفاده کنید و بالعکس.

 

 

, , , , , , , , , ,

نظرات ارسال شده

    کد امنیتی رفرش